Menu

Praktische zaken over natuurbegraven

Omhulsel

Er zijn verschillende mogelijkheden voor het begraven, zoals een mand, kist, wade of urn. Alle gebruikte materialen dienen natuurlijk en biologisch afbreekbaar te zijn. Dit geldt ook voor de kleding; u kunt hierbij denken aan katoen, wol, zijde of linnen. Synthetische materialen zijn niet toegestaan. Accessoires zijn niet afbreekbaar; daarom mogen o.a. een bril en sieraden niet mee begraven worden. Ook een pacemaker, pijnkastje of een afneembare prothese vragen we te verwijderen.

Gedenkteken

Bij een laatste rustplaats in de natuur wordt het natuurgraf één met de natuur. Daarom zijn er geen grafstenen en andere grafmonumenten op de natuurbegraafplaats. In plaats daarvan mag een natuurgraf enkel gemarkeerd worden met een gedenkteken van onbehandeld hout dat, net als het natuurgraf, na verloop van tijd opgaat in de natuur. Een houten gedenkteken met eenvoudige persoonlijke inscriptie wordt door de natuurbegraafplaats gefaciliteerd en mag door de nabestaanden zelf op het natuurgraf geplaatst worden. U mag er ook voor kiezen helemaal geen grafmarkering in de vorm van een gedenkteken op het natuurgraf te plaatsen.

Bloemen

Bloemstukken en bloemen zijn welkom tijdens een uitvaart, liefst volledig van natuurlijke en biologische materialen om de natuur en de dieren die op Schoorsveld leven te beschermen. Twee weken na de begraving worden de bloemen/bloemstukken van het graf gehaald zodat de natuur vrij spel krijgt. Daarna is het alleen toegestaan om enkele losse bloemen, bij voorkeur onbespoten, neer te leggen op het natuurgraf. Deze worden door de medewerkers van de natuurbegraafplaats na 5 tot 7 dagen weggehaald. Het is niet toegestaan om zelf bomen, struiken of bloemen aan te planten of te zaaien.

Logo Natuurbegraven Nederland

Natuurbegraven Nederland maakt eeuwige grafrust in de natuur mogelijk samen met Natuurmonumenten

Logo Natuurmonumenten