- Schoorsveld
- Mens
- Organisatie
Ondernemer in beeld: Ans Ketelaars Afscheidsfotografie
““Foto’s van zo’n verdrietige dag?” De eerste reactie is er nog regelmatig een van ongeloof. Gelukkig zijn er steeds meer mensen die anderen vertellen over de waarde van die foto’s. Ze putten troost uit de beelden die vertellen van het laatste dat je voor die ander hebt kunnen doen. Hoe op dat moment de zon de kist aanraakte, een hand op je schouder werd gelegd of een kleinkind danste voor opa. Het zijn vaak heel kleine momenten die op die dag snel voorbijgaan, waar je later de meeste liefde in voelt.” Ans Ketelaars vertelt u graag meer over haar werk als afscheidsfotograaf.
“Voor mij zijn de meest waardevolle herinneringen verstopt in de meest kwetsbare momenten. Daar waar we het leven en de liefde vieren, of voelen hoe graag we dat langer hadden willen vasthouden. Fotografie is voor mij meer dan alleen foto’s maken. Het is een middel om te verbinden, te troosten en te herinneren. Ik mag op zo’n dag getuige zijn van talloze kleine glinsteringen die zich dwars door het verdriet heen tonen.”
Passie
“Ruim 20 jaar ben ik actief geweest als allround fotograaf. Zes jaar geleden heb ik mijn passie gevonden binnen de fotografie: afscheids- en herinneringsfoto’s maken. Voor deze specialisatie heb ik de tijd genomen om me te verdiepen in verlies en rouw. Dit leerproces heeft mij veel gebracht om dankbaar voor te zijn.
Ik kom op de meest mooie en bijzondere locaties, waarvan natuurbegraafplaats Schoorsveld er een van is. Hier heeft ieder seizoen zijn charme. Het licht speelt anders, de luchten veranderen continu. Achteraf zeggen mensen wel; “Nu wil ik je voorlopig niet meer zien; in deze setting tenminste.” En ja, ik snap dat. Als ik kom fotograferen is de aanleiding vaak emotioneel en verdrietig. Gelukkig krijg ik daarna ook meteen te horen, dat mijn werk onbetaalbaar en heel waardevol is.”
Liefde vastleggen
De fijne reacties die ik van nabestaanden mag ontvangen geven mij steeds het besef, hoe belangrijk beelden rondom afscheid zijn. Ieder afscheid ‘raakt’ me. Ik zou niet anders willen. Vanuit dat gevoel fotografeer ik. De liefde vastleggen omdat je die wil bewaren, dat is wat een afscheidsfotograaf voor je kan doen. De liefde vastleggen voor jou, zodat je verder kan. En iets kan vasthouden waar je iemand die je lief is, moest loslaten.”