- Schoorsveld
- Natuur
- Organisatie
Uitvoering van ons bosmaatregelenplan We gaan van start!
In de natuur is groei niet altijd zichtbaar als iets dat erbij komt — soms begint het juist met weghalen. Ook op Natuurbegraafplaats Schoorsveld is dat het geval. De komende weken starten we met extra werkzaamheden in het bos die ervoor zorgen dat het gebied in de toekomst juist weer rijker, gevarieerder en gezonder wordt.
Waarom doen we dit?
Het bos van Schoorsveld bestaat van oorsprong uit een monotoon productiebos: één type boom, strak geplant, bedoeld voor houtproductie. Wij werken stap voor stap aan een natuurlijker, gemengd loof- en naaldbos, waarin verschillende soorten planten en dieren ruimte krijgen om zich te ontwikkelen.
Wat gaan we extra doen?
- Weghalen van (voornamelijk jonge) bomen om licht en ruimte te creëren voor een gevarieerde bosstructuur.
- Later planten we nieuwe, gewenste soorten, zoals eik, linde, sporkehout en krenteboompje.
- Door deze omvorming ontstaat uiteindelijk een bos waar veel meer soorten dieren zich thuis voelen.
Dat betekent dat je de komende tijd een ander en soms opvallend bosbeeld kunt aantreffen. Deze verandering is tijdelijk, maar belangrijk voor de ontwikkeling van een veerkrachtig en natuurlijk bos.