• Maashorst
  • Mens

Anneke en Marcel kozen voor bijzondere huwelijksdatum Een trouwdag vol herinneringen

Soms raakt een verhaal ons tot diep in het hart. Zo ontvingen we bij natuurbegraafplaats Maashorst een bijzonder verzoek van Anneke en Marcel. Op hun trouwdag wilden zij foto’s maken bij het graf van Marcels kleine zusje Lisette. Zij werd in 2019 herbegraven in de natuur op Maashorst, samen met de belofte dat ze ooit rust zal vinden tussen haar ouders in.

In 2019 kozen Peter en Francien voor een plek op de natuurbegraafplaats. Omdat ze de zorg voor het graf van hun zus niet aan Marcel en zijn oudere zus wilden overlaten, besloten ze om Lisette alvast over te brengen naar Schaijk. Hier ligt ze, ooit samen met haar ouders, voor eeuwig geborgen in de natuur.

Marcel wilde bij de opgraving zijn. Normaliter wordt dat niet toegestaan, maar Marcel stond erop, en hij is heel blij met zijn keuze. Het opgraven gebeurde heel zorgvuldig en Lisette’s jurkje kwam nog bijna volledig intact uit de aarde, samen met haar sokjes. Alleen het kanten randje was vergaan. Het jurkje hangt nu, stralend wit gewassen, ingelijst bij haar ouders thuis, een stil bewijs van haar bestaan.

Lisette werd geboren in 1968 op Goede Vrijdag, als oudste dochter van Peter en Francien. Ze was een vrolijk meisje, maar al op jonge leeftijd ziek. Op 3,5-jarige leeftijd kreeg ze de diagnose leukemie. Na vele behandelingen en een intense strijd overleed Lisette in 1973, slechts vijf jaar oud.

Een fotoalbum vol

Met een vader als fotograaf zijn er gelukkig veel herinneringen vastgelegd. Als kleuter was Lisette een echt model voor papa. Een meisjes-meisje wat vaak met poppen speelde en bloempjes plukte. Een kleine blonde krullenbol. Opa en oma woonden in het voorhuis. Ze was dol op hen. Ze kon goed praten. ‘Even bij oma op bezoek,’ klonk vaak door de kamer. Ook aan de kermis was ze verknocht. Vlak voor haar dood in 1973 zei ze: ‘Ik moet even bij oma binnen.’ Het was alsof ze wist dat haar leven stopte. Ze nam voor de laatste keer afscheid.

Haar graf is al die jaren bezocht. Nu wandelen Peter en Francien over de natuurbegraafplaats en dat geeft rust. Heel mooi was dan ook de vraag die we ontvingen van Marcel en Anneke. En natuurlijk zeiden we daar ‘ja’ op.  Ze maakten foto’s op een wel heel bijzondere datum. Ze kozen namelijk de geboortedag van Lisette als trouwdatum. Liefde gaat verder dan de dood. Op een zonnige zaterdagochtend in april waren de vogels getuige van een stralend bruidspaar aan het Eikenpad.

Lieve Anneke en Marcel,  we wensen jullie alle geluk, gezondheid en liefde toe. En nogmaals van harte gefeliciteerd!